Her Şey Nasıl Oldu?

Plisseri 2011 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Günümüzde 12.000 m2 bir fabrikaya sahip olan Plisseri; plise sineklik tülü, plise perde kumaşı, aksesuarları, şerit profili gibi bileşenlerinin tamamına yakınını kendi bünyesinde entegre bir şekilde üretir. Dünyada 350 cm e kadar servo sistem katlama yapabilen az sayıdaki firmadan biridir. Kurucusunun yirmi yılı aşkın tecrübelerini ve Ar-Ge çalışmalarını; geniş üretim, pazarlama imkanlarıyla ve profesyonel ekip arkadaşlarıyla harmanlayan Plisseri; her konuda sektöründe lokomotif konumdadır.

Plisseri, üretici olmanın bütün avantajlarını iş ortaklarıyla paylaşmaktan geri durmamıştır. Yalnızca kendi karlılığını değil, iş ortaklarının karlılığını da en üst seviyede gözetir. 

Misyonumuz

Ülkemizin öz kaynaklarından faydalanarak; insana verdiğimiz değer ve yaşam standartlarının geliştirilmesine olan inancımız ile kalite ve güven değerlerimizi birleştirerek daima en iyiyi geliştirmek, üretmek ve sunmak adına bulunduğumuz sektörlere hizmet etmek.

Vizyonumuz

Geliştirdiğimiz, ürettiğimiz ve sunduğumuz tüm hizmetlerde; ahlaki değerlerimizden ödün vermeden, en yüksek kaliteyi ekonomik çözümlerle yakalayarak müşteri memnuniyeti sağlamak ve bu memnuniyetin devamlılığını oluşturacak düşüncelere örnek olmaktır.

Adım Adım Yolculuğumuz

Plisseri, plisse sineklik tülü , plisse perde, aksesuar ve profil imalatının tamamını %100 kendi bünyesinde gerçekleştiren tescilli bir markadır. Dünyada servo sistem son teknolojiyle maksimum 350’cm ye kadar katlama yapabilen tek firmadır. Plisseri üretiminin %60′lık kısmını yurt dışına ihraç etmektedir.

1998

Kuruluş

Plisseri ilk olarak, 1998 yılında İstanbul Sultanbeyli’de pvc doğrama ve ısı cam imalatı ile sektördeki yerini almıştır.

2003

Pvc Ekstrüder Hattı

İlerleyen teknoloji ve talepler üzerine, 2003 yılında ilk cnc pvc doğrama üretim sistemine geçmiştir. Kısa bir süre sonra lambri pervaz imalatı yapan pvc ekstrüder profil hatlarına da sahip olmuştur.

2007

Garanti Yapı Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi

2007 yılında sektörde kurumsal firma olma yolunda ilerlemek adına Garanti Yapı Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi’ni kurmuştur. Kuruluşundan itibaren Garanti Yapı, konut projeleri gerçekleştirmiş ve yapı malzemeleri imalatı yapmıştır.

2010

Plisseri Markası

2010 yılında sineklik sektöründeki ihtiyaçlar tespit edilerek Plisseri markası fikri ortaya çıkmıştır.

2011

Dünyanın ilk ve tek pvc profilli plisse sinekliği

2011 yılında, dünyada ilk ve tek pvc profiller ile üretilen plisse sinekliği üretmiştir. Bu üründen aylık ortalama 2,500- 3,000 adet satmış, yıl sonunda ürünün alüminyum ham maddeden de imalatını gerçekleştirmiştir. Plisseri halen bu yenilikte patent sahibidir. 

2012

Tüyap

Plisseri, 2012 yılında ilk defa Tüyap Kapı ve Pencere Fuarına katılmıştır. 

Yine bir ilk olan sadece kasa ve kanat profillerinden üretilen ilk plisse sineklik sistemi olup, 2012 Kapı ve Pencere Fuar’ından sonra Türkiye’nin çeşitli noktalarına üretici ve satıcı bayilikler vermiştir.

Türkiye’de 4,400 adet satış noktası oluşturmuş, 2012 yılı itibari ile günlük plisse üretim kapasitesini 355 adete çıkarmıştır. Bununla birlikte, plisse sinekliği oluşturan tamamı patentli 38 adet ürünü fabrikasında üreterek stok ve ürün teslim sorununu ortadan kaldırmıştır.

2012 Temmuz ayı itibari ile plisse sinekliği oluşturan en önemli ürün olan plisse tülün imalatına başlamıştır.

2013

İlk İhracat

Plisseri 2013 yılında ilk ihracatını gerçekleştirmiştir. Devam eden süreçte ise hem yurtiçindeki bayi ağını hem de yurtdışındaki bayi ağını geliştirerek sektörüne katkı sağlamıştır.

Günlük ortalama 5.800 m2 plisse tül imalatı yapan ve 2013 yılı itibari ile plisse sineklik pazarında, en üst düzeyde üretim kapasitesine sahip firma olan Plisseri %100 yerli sermaye ile dışa bağımlı olmadan üretim yapan tek firma olmuştur. 

2014

Türkiye’de İlk Servo Katlama Teknolojisi

Türkiye’de ilk defa servo sistem katlama yapabilen plise katlama makinesine sahip olan Plisseri, kalite ve hızı rekabet edilemez seviyelere getirmiştir. Plisseri, bütün yenilikle öncü olmasıyla sektörünün lokomotifi konumundadır.

2017

Pileteks Netting

Plisseri, sinekliği oluşturan bütün parçaların hammaddeden sinekliğe dönüşmesindeki aşamaları bünyemizde gerçekleştirdikten sonra sıra plise tüle gelmişti. Bu noktada gerçekleştirilen fizibilite çalışmaları, plise tül konusunda daha geniş bir vizyonla hareket edilmesi gerekliliği sonucunu ortaya çıkartmıştır.  

Bu aşamada Pileteks Netting’i kuruldu. Pileteks Netting bünyesinde ileri örme teknolojisini, apreleme, boya hattı ve servo sistem katlama makinalarını barındırmasıyla plisse sektöründeki önemli bir boşluğu doldurmuş durumdadır. Pileteks Netting bu üretim hattıyla satış hedefini plise sineklik üreticilerinden, plise sineklik malzeme tedarikçilerine çevirmiştir. 

Gelinen noktada Pileteks Netting profesyonel üretim anlayışıyla birlikte, ipliğin plise tüle uzanan hikayesindeki her durakta aranan ve tercih edilen marka olmuştur.

2020

12.000 m2 Fabrika ve Üretim Alanı

Plisseri, gün geçtikçe büyüyen pazarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve tam entegre bir tesis vizyonuna bir adım daha yaklaşabilmek adına 2020 yılında Tuzla Deri OSB içerisinde 12.000 m2 kapalı alana sahip bir fabrika satın almış ve üretimini buraya taşımıştır. 

Bu büyüklükte bir alanda sektörüne hizmet eden az sayıdaki firmadan birisi olmuştur. Plisseri, plise sinekliği ve plise perdeyi oluşturan bileşenlerin bir çoğunu kendi bünyesinde üretmektedir. 

2023

5 Kıtada 35 Ülkeye İhracat

Plisseri, 2023 yılı itibariyle 5 kıtada 35 ülkeye ihracat eden bir marka olmuştur. Yılda 6 milyon m2 plise sineklik tülü, 1 milyon m2 plise perde kumaşı üretimiyle sektörünün öncüsü konumundadır. 

2023 vizyon ürünü olan Vagoon Screen ile de yalnızca plise sineklikte değil, bütün sineklik sistemlerinde kalitenin ve çözümün öncüsü olma hedefini ortaya koymuştur. 

2025

50 Ülkeye İhracat Hedefi

Plisseri, ihracat hedefini günden güne daha ileriye taşımaktadır. 2025 yılı için en az 50 ülkeye ihracat yapmayı hedeflemektedir. Plan ve çalışmalarını bu doğrultuda yürütmektedir.

Toplamda 12.000 m2 sineklik fabrikamızda toz olarak giren ham madde, sineklik olarak tüm dünyaya sunulmaktadır. Estetik, kalite, güven, hesaplılık ve kararlılık denilen her yerde Garanti Yapı Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi olarak sürekli yanınızdayız.

Bayilerimize Özel
Avantajlı bir Dünya

Bayimiz Olun

30’dan fazla ülkeye ihracat yapan ve Dünya’nın onlarca farklı ülkesinde bayisi olan Plisseri ile siz de sektörde en avantajlı konuma gelin.

Sıkça Sorulan Sorular

Plise sinekliklerin birçok avantajı vardır. Öncelikle, diğer sineklik türlerine göre daha az yer kaplarlar. Katlanabilir yapısı sayesinde, sineklik açıkken bile pencere ya da kapıdan geçişi engellemez. Plise sineklikler kolayca açılıp kapanır ve temizlenmesi kolaydır. Ayrıca, plise sineklikler diğer sineklik modellerine göre daha estetik bir görünüme sahiptirler ve kolay kullanım imkanı sunarlar.

Plise perdelerin en önemli avantajlarından biri, katlanabilir yapıları sayesinde minimum yer kaplamalarıdır. Ayrıca, camlardan gelen doğal ışığı filtreleyerek, evde daha rahat bir ortam yaratırlar. Plise perdeler, çeşitli renk ve desen seçenekleri ile dekorasyona uygun bir seçenek sunarlar.

Plise perdelerin temizliği, nemli bir bez veya süpürge yardımıyla yapılabilir. Ayrıca, hafif bir sabunlu su kullanarak da temizleyebilirsiniz. Ancak, deterjan veya sert kimyasallar kullanmamalısınız, çünkü bu perdenin zarar görmesine neden olabilir.

Evet. Kolay bir şekilde sitemizde bulunan panel üzerinden 9 taksite kadar ödeme yapılabilir. Üstelik ilk 6 taksitte komisyon uygulanmaz.

Ürünlerimiz 2 yıl boyunca Plisseri güvencesiyle garanti altındadır.

Sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilen sineklikler, dış etkenlerden kolay kolay etkilenmez. Buna rağmen kullanıcı hatasından kaynaklanan bazı durumlar, üründe hasara sebep olabilir. Ürünü darbelere maruz bırakmak, kesici aletlerle ürüne temas etmek kaçınılması gereken davranışlardandır.

Bunun dışında plise sineklikler pencerenin açık olmadığı durumlarda kapalı konumda olmalıdır. Uzun süre olumsuz hava koşullarına açık bir pozisyonda maruz kalan plise sinekliklerin ömrü kısalır ve tül deforme olur.

Ürün, sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde olumsuz etkenlere karşı yüksek direnç gösterir. Perdeyi açıp kaparken sert hareketlerden kaçınmanız, kesici delici aletlerle müdahalede bulunmamanız ve benzeri detaylara dikkat etmeniz halinde üründe herhangi bir deformasyon meydana gelmez.