PİLELİ SİNEKLİK ÜRETMEK İÇİN DOĞRU YERDESİNİZ

23
Şub

Pileli Sineklik Teknik Katalok

Teknik Katalog Örneği

sineklik katalok 2sineklik katalok

13
Nis

Plise Perde Üretim

2015 yılının en yeni ürünü plise perde üretimi .

03
Nis
03
Tem

Müşterilerinizin Cari Kayıtları İçin

Değerli bayilerimiz bol kazançlı bir sezon geçirmeniz dileğiyle.
Sineklik imalatında cari tutmak çok önemlidir. Bunu bir ajanda üzerinde yapmaktansa bir muhasebe programı sayesinde yapmanız daha faydalı olacaktır.Örneğin müşteriniz fax veya mail yoluyla ulaştı, ürünlerin fiyatlarını çıkardınız.Onay geldikten sonra tutarı cari programına, müşterinizin hesabına girip işlem yapabilirsiniz. Müşteriniz sinekliğini almaya geldiginde ödemesine karşılık eline bir belge almış olur veya ödeme yapmadıysa borcunu bilmiş olur.
Bu programda müşterilerinize limit açıp o limite geldiklerinde cari işlem uyarısı alabiliyorsunuz. Tam anlamıyla ücretsiz bir muhasebe programı . Yapmanız gereken sadece cari oluşturmak ve tutarları yazmak . Düzenli bir şekilde veriler girildiğinde ay veya yıllık net kar oranlarınızı çıkartmış olacaksınız. Elemanlarınız için bile cari oluşturup ödemelerinizi düzenli tutabilirsiniz.

Proğramı ücretsiz yüklemek için bu yazıya tıklayın.

11
Haz

PİLELİ SİNEKLİK TÜLÜ

Pileli sineklik üreticileri , sizin için bol kazançlı bir sezon olması dileğiyle.

Pileli sineklik tülünde dikkat edilmesi gereken polyester tülün apre işlemidir.

Apre ; Polyester kumaş  bilindiği üzere bir çok alanda kullanılan bir malzemedir. Pileli sineklik tülünde kullanılan kumaş ilk önce boya işleminden geçer ve ardından fikse makinesin de kareleri düzleştirilip, 230 derece ısıya sahip tünel içinde yağmurlama tekniğiyle istenilen özellikteki sıvı karışım polyester kumaşın üzerine aktarılır. Pileli sineklik kumaşından genel beklentiler pile tutma özelliği , sert bir hal alması , güneş ışınlarına karşı direnci , su tutmaz özelliği olması , her hangi bir sıvıya maruz kaldığında üzerinde ki ilacı dışa atmaması gibi özellikler sayıla bilir. Pileli sineklik tülünün nihayetine kavuşması için bu işlemlerin standart bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Katlama ; Katlamaya hazır pileli sineklik tülü elde ettiniz , asıl işlem bu noktadan sonra başlıyor. Plisseri de 2012 yılında ilk tül üretim zamanlarında uzak doğu makineleriyle halı hazır tül elde etmeye çalışmış fakat her zaman mükemmeliyeti arayan Plisseri 2013 nisan ayında  İtalyan tekstil makineleri lideri Salvade S.R.L ile tanışmış ve 248.000 euro’ya servo sistem makine siparişi vermiştir. 2014 şubat ayından itibaren plisseri pileli sineklik tülü üretimini servo makine ile gerçekleştirmektedir.

Neden servo makine ; Bu makine 3 kısım dan oluşmaktadır ve bunların başlangıcı unroling hattıdır. Unroling katlanacak tülün sabitlendiği, tülün tansiyonunun ısıtılarak alındığı ve malzemenin üç sıcak silindirden geçtiği  bölümdür. Bir başka görevi katlama ünitesine tülü aynı sertlikte vermesidir.Bu ünite tülü katlanmaya hazırlar ve ikinci bölüm olan katlama ünitesine ulaştırır. Katlama ünitesi iki bıçak yardımıyla katladığı tülü sıcak olan tünele sıkıştırır. Buradaki önemli nokta bıçak kontrollerini 10 adet servo motorla yapılması ve bunun stabil şekilde devamlılığını sağlamasıdır.Üçüncü ve son bölüm sıkıştırma ve soğutma kısmıdır.Bu bölümde katlanmış tül devamlı aynı baskıya maruz kalır ve asıl sertlik burada oluşur.

 

 

07
Oca
11
Eyl

Nasıl Daha Hızlı Üretirim

Değerli bayilerimiz

İşlerinizin yoğun olduğu bu günlerde planlı çalışmak çok önemli.
Bayisi olduğunuz Plisseri firmasının sineklik sistemlerinde günlük üretim kapasitenizi artıracak detaylar mevcut.
4 kişilik üretim ekibinizle günlük 100 adet pileli sineklik üretmek için lütfen talimatlarımızı dikkate alınız.


*İlk olarak firmanıza barkod makinesi tedarik edin ,bu ürünü aldıktan sonra firmamızdan kurulum ve şablon için mail isteyin.

* Pileli sineklik barkotunda  müşteri ismi ,sinekliğin rengi ,ölçüsü ve çalışma yönü olsun ve her sineklik için iki barkod çıkarın.

*Kesim listesi oluşturun – 1. müşteri ismi -2. sineklik ölçüsü -3.  rengi 4. kanat ölçüsü 5.tül ölçüsü 6.pile sayısı 7.yatay profiller 8.dikey profiller

 


KESİM USTASI

Kesim ustası listenin kanat profillerinden başlar ve her 10 sineklikte bir tülleri kesip kanat profili içine koyup barkodunu yapıştırır.

100 adet sineklik kanadını tülüyle birlikte kestikten sonra kasa profillerine geçer : kasa kesiminde profilleri ikişer ikişer keser çünkü plisseri sineklik sisteminde yatay profiller aynı ölçüde ,dikey profillerde aynı ölçüdedir. Kesim ustası bu çalışmasını saat 4 e kadar bitirmesi gerekmektedir.Bir sonraki günün listesi kesim ustasına verilir ve bu listeden iş bitimine kadar kanat ve tül sisteminin 40 adetini kesmesi istenir.


SİNEKLİK  TOPLAMA  ELEMANLARI

Bu elemanlar dan biri sineklik tüllerine şerit profili yapıştırıp tülü deler.

Bir başkası kuş gözleri için şeridi deler ve kuş gözü çakar , kanadın üstündeki barkoda göre ipini kesip kanat profiline sarar.

Diğeri ipleri tüle geçirir ve kanat içi çaprazlamasını yapıp kanat başlık tekerleri takıp sistemi kenara dizer.

3 kişi bu işlemi saatte 35 adet yapıp öğlen yemeğine kadar kanat sistemlerinin hazır olması gerekir .

Öğlenden sonra 3 kişi sineklikleri bölüşüp toplama işlemine geçer ve her eleman saatte 7 adet sineklik toplar.

 

Not : bu sistemde çalışmak istiyorsanız araya iş sokmayın.

 

FACEBOOK
FACEBOOK
GOOGLE
GOOGLE
http://www.plisseri.com">
INSTAGRAM